חדשות

22 מיליון שקל הושקעו במחלקת אשפוז יום המחודשת ב"כרמל"

היחידה המורחבת לאשפוז יום, המשתרעת על שטח של 1,200 מ"ר, צוידה בטכנולוגיות מתקדמות וההערכה היא שהיקף הפעילות בבית החולים יגדל בהתאם ב-2,500 ניתוחים נוספים בשנה

חדר התאוששות במחלקת לאשפוז יום המחודשת בבית החולים כרמל

יחידת אשפוז יום, מחודשת ומורחבת במתחם מיוחד, נחנכה במרכז הרפואי כרמל בחיפה. ההשקעה בפרויקט: 22 מיליון שקל. היחידה המורחבת, המשתרעת על שטח של 1,200 מ', צוידה בטכנולוגיות מתקדמות.

אשפוז יום המורחב יאפשר לבית החולים להגדיל את מספר הניתוחים המבוצעים וכן לבצע יותר פעולות כירורגיות מורכבות שאינן מחייבות אשפוז ממושך. כמו כן  יורחבו הטיפולים האמבולטוריים.

במסגרת זו נפתחו ארבעה חדרי ניתוח עם ציוד מתקדם, בין השאר לפרוצדורות לפרוסקופיות, מיקרוסקופים משוכללים, מערכות הרדמה ומוניטורים באינטגרציה מלאה. בית החולים מסר שעתה יוכל לבצע בין השאר ניתוחים אורתופדיים, בכירורגיה כללית, גינקולוגיה, ניתוחי א.א.ג ועיניים. ההערכה: היקף הפעולות יגדל ב-2,500 ניתוחים נוספים בשנה.

למסגרת החדשה חוזרת פעילות מכון הגסטרו שבהנהלת ד"ר אורי סגול המתכננת לבצע כ-3,500 בדיקות ופעולות אחרות. במכון הוקצו חדרי התאוששות מודרניים, עם מוניטורים חדישים בטכנולוגיית צגי מגע. תתאפשר העברת נתונים אוטומטית לתיקים הרפואיים של המטופלים – בדומה ובמקביל למערכות הניטור שבחדרי הניתוח.

למתחם יחזור גם המכון ההמטולוגי שבניהולו של ד"ר מאיר פרייס עם 13 עמדות טיפול יום המטולוגי ומסך טלוויזיה אישי לכל מטופל. להקלה על החולים נפתחה בתקופת השיפוץ שלוחה של המכון במרכז הרפואי לין לטיפולים המטולוגיים בקהילה.

עוד נמסר כי יחידת אשפוז יום החדשה גם ממוגנת כדי לפעול באופן מלא במצבי חירום כאשר יהיה צורך להעביר את הפגייה, חדרי טיפול נמרץ והדיאליזה.

נושאים קשורים:  בית החולים הכרמל,  אשפוז יום,  ד"ר מאיר פרייס,  ד"ר אורי סגול,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
09.07.2019, 16:01

ספק אם ניתן לקרוא למקום הזה בית חולים. במקום זאת נראה שהשם בית קצבים יותר מתאים. מי שנכנס בו- אינו יודע האם בכלל ייצא ממנו , או שהטיפול בו יהיה כמו בדיחה עצובה וטרגדיה . לכן ההצעה שלנו פשוטה: יש לסגור לאתר מקום מיותר זה ולהקים במקומו מגרש חניה.

אנונימי/ת
10.07.2019, 23:56

האמת - אתה ההוכחה החיה לאמיתות דבריך. הדבר היחידי שלא ברור לי הוא האם הם באמת הצליחו להוציא לך לחלוטין את המוח הגדול ולהשאיר אותך עם מדולה מוארכת בלבד, או שהגעת ככה מהבית.

11.07.2019, 22:30

איני יודע מה מביא את האנונימי להביע דעתו זו, בדרך שכזו.
מחלקת אישפוז יום זו, זכתה לתהילה רבה על עבודת הקודש שמבצעת היא, יעילותה ותרומתה לבריאות המטופל.

אנונימי/ת
11.07.2019, 23:17

22 מיליון ש"ח אבל את המיטות הישנות לא החליפו. לעומת זאת, אני מוכן להתערב שאת הכיסא של פקידת הקבלה שדרגו.