חדשות

שביתת אזהרה של עובדי מינהל ומשק בבתיה"ח ובמרפאות הכללית

עובדי מינהל ומשק של ה"כללית", כוחות עזר וסניטרים, טכנאים והנדסאים, ישבתו היום במחאה על סחבת באוצר בעדכון שכרם | ההסתדרות פועלת לפתרון המשבר

במרפאות הקהילה יעבדו העובדים השובתים במתכונת חירום. צילום: רומן ינושבסקי/ שאטרסטוק

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב התיר אמש (א') לעובדי קופת חולים כללית לשבות הבוקר החל מ-7:00 ועד 15:00 וזאת במחאה על כך שמשרד האוצר ממשיך לעכב את עדכון השכר לעובדי מינהל ומשק במשך למעלה משנתיים. בשלב זה מדובר בשביתת אזהרה בת שמונה שעות בבתי החולים ובמרפאות של קופ"ח כללית. ההסתדרות פועלת לפתרון המשבר. השביתה כוללת עובדי מינהל ומשק, כוחות עזר וסניטרים, אקדמאים במח"ר, טכנאים והנדסאים, מהנדסים ועובדי דור ב'.

בין העילות לשביתה: עדכון שכר לעובדי מינהל ומשק, לאחר שלמעלה משנתיים משרד האוצר מעכב את עדכון השכר. כבוד השופטת יפית מזרחי לוי קבעה: "התרשמנו כי קיומה של שביתה תקדם את עניינם של המשיבים ועשויה להשפיע על המו"מ בין הצדדים".

במכתב שהעביר יו"ר הוועד הארצי של עובדי קופ"ח כללית, פרוספר בן-חמו, לעובדים, הוא כתב: "אין ראויים מהעובדים בשירותי בריאות כללית לעדכון שכר ייחודי, לאחר ששנים לא זכו לעדכון. ארגון עובדי קופ"ח כללית לא יאפשר לנצל את מסירותם ולהוליך שולל את העובדים הנ"ל, אשר מהווים את אחד מעמודי התווך של שירותי בריאות כללית כארגון הבריאות המוביל בעולם, בימי שגרה, וקל וחומר בעתות משבר, כפי שחזינו בתקופת הקורונה".

עוד מסר יו"ר הוועד: "נמשיך להיאבק למען העובדים שמגיע להם התוספת, כפי שהוסכם עם הנהלת קופת החולים ב-2019. אני שמח שהשופטת הבינה את המאבק הצודק שלנו, לטובת העובדים שמגיעה להם התוספת, ואפשרה לנו לצאת בשביתה".

העובדים השובתים יעבדו במתכונות חירום במחלקות האשפוז, בשירותים האמבולטוריים, כולל מרפאות, מכונים ואשפוזי יום בבתי החולים. בחדרי הניתוח יעבדו כרגיל ובמחלקות לטיפול נמרץ העובדים השובתים יעבדו בהיקף מצומצם כנדרש. במחלקות פגים, יונקים, חדרי לידה, דיאליזה, אונקולוגיה, יחידות פריון וטיפול נמרץ – יעבדו כל הצוותים כרגיל. במרפאות הקהילה העובדים השובתים יעבדו במתכונת חירום.

טיפולים דחופים, ניתוחים וצילומי דימות יוחרגו מהשביתה, כמו גם טיפולי בית, מתן אינסולין, טיפולי פוריות, טיפול בחולים אונקולוגיים. מוקדים יפעלו במתכונת חירום. בדיקות וחיסוני קורונה ייערכו כרגיל ומחלקת הביטחון תעבוד כרגיל. גם יישובים בפריפריה בהם קיימת רק מרפאה אחת של הכללית יוחרגו מהשביתה. הודעה על כך תצא בהמשך.

בארגון העובדים עדכנו כי יעדכנו על צעדיהם "בהתאם לפגישות שיתקיימו בשבוע הקרוב בין הממונה על השכר, יו"ר ההסתדרות, ומנכ"ל הכללית".

נושאים קשורים:  עובדי מינהלה ומשק,  קופת חולים הכללית,  שביתה,  חדשות,  משרד האוצר
תגובות